hír
Apa, Bizalom, Mephisto, Redl ezredes, Hanussen és Szembesítés – Az Oscar-díjas Szabó István saját válogatása a hat mozifilm, mely a Nemzeti…
továbbmagazin
Kiemelkedő magyar filmesek pályájának korai szakaszába vezet vissza a heti tévéprogram: láthatjuk a képernyőn a Casablanca rendezőjének legrégebbi…
továbbmagazin
Október utolsó hetén magyar filmtörténeti klasszikusok, díjnyertes rövidfilmek és animált akcióhősök is visszatérnek a tévéképernyőre, az éjszakai…
továbbmagazin
Jövő héten mutatják be a Saul fiát, Nemes Jeles László Cannes-i Nagydíjas filmjét. Az alkotás kapcsán összegyűjtöttünk néhány olyan magyar filmet,…
továbbhír
Az Apáim története című filmjében Sarah Polley élete legnagyobb kihívása elé néz. Megpróbálja kideríteni, hogy a férfi, aki felnevelte, a vár…
továbbhír
A Magyar Nemzeti Filmarchívum – ebben az évben – megkezdte a nemzeti filmvagyon részét képező (1948-89 között készült) magyar filmek DVD-n történő…
továbbfilmtanú interjúk
Szabó István hosszan kereste első nagyjátékfilmjének az életre rácsodálkozó főszereplőjét, de miután rálelt Bálint Andrásra, öt filmen át nem…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié